БудуємоУкраїнуРазом logotype

Будуємо Україну Разом

“Будуємо Україну разом” (БУР) – це волонтерський проект, який через спільну працю над відновленням домівок для сімей у кризі гуртує українську молодь у мережу активних громадян.

БУР виник у 2014 році, як відповідь на складний стан у державі, коли місцеві жителі Краматорська, звільнені від окупації, потребували допомогти у відновленні їхніх помешкань та підготовки  до зимового періоду. А відтак переріс у волонтерський рух по всій Україні, куди впродовж 4 років долучилось близько 1500 волонтерів, які відбудували 144 будинки для потребуючих сімей у 14 областях України.

Наш слоган - ``Будуємо стіни помешкань - руйнуємо стіни між людьми``.

Спитаєте чому ми будуємо?

  • Ми будуємо тому, що віримо, що гідні умови життя формують гідну людину. Гідна людина формує гідне суспільство.
  • Ми будуємо тому, що спільна праця єднає людей і дає підстави творити живі спільноти.
  • Ми будуємо тому, що розуміємо, що країна буде саме такою, якою ми її збудуємо.
  • Ми будуємо, тому що не побоялися взяти на себе відповідальність за своє майбутнє.

БУР – це про будівництво, але не просто будинків, а чого набагато більшого. Найперше, ми будуємо мережу проактивних людей, яким не байдуже, які не хочуть миритися з існуючими реаліями життя і готові творити зміни на місяцях, брати відповідальність за своє особисте життя, життя своєї громади та країни загалом. По-друге, ми будуємо комунікацію між українцями з різних регіонів, адже бачимо будівництво як нову формулу спілкування. Ми даємо можливість людям їздити в інші області країни, пізнавати незвідані простори, знайомитись та зрештою розвінчувати стереотипи та стигми, що існують в нашому суспільстві щодо сходу і заходу України. Ми будуємо громади у містах, гуртуючи місцевих жителів у живі спільноти, які перетворюють свої міста у комфортні місця для проживання, дозвілля та розвитку (молодіжні хаби, що виникли внаслідок БУР у містах). А також ми будуємо особистостей, які будуть майбутніми лідерами думок, творцями змін, підприємцями та якісним середнім класом в країні. Ми це здійснюємо завдяки щорічній освітній програмі “БУРLAB Лабораторія відовідальності” та культурно-освітній програмі під час наших волонтерських таборів.

Ми розуміємо, що сьогодні Україна  є полем битви між радянським менталітетом “влада подбає за мене”  і демократичним способом мислення, яке побудоване на проактивності та принципі – “майбутнє залежить від моєї участі”. Воюючи, як з зовнішніми, так і з внутрішніми ворогами, ми одночасно намагаємося побудувати незалежну країну. Враховуючи всі негативні та позитивні елементи процесів державного будівництва наших сусідів, ми намагаємося виробити унікальний підхід, який зробить демократію реальною, а демократичні цінності – щоденною практикою людей. Демократія сама собою не підтримується, а вимагає повсякденної напруженої роботи та громадянської участі. І це саме те, що ми намагаємось розвивати в українцях, залучаючи їх до наших волонтерських освітніх таборів.