БудуємоУкраїнуРазом logotype

Міста-учасники БУР у 2018 – відібрано

БудуємоУкраїнуРазом / Статті  / Міста-учасники БУР у 2018 – відібрано

Впродовж 30 днів команди БУРу мандрували 16 містами України для того, щоб із них обрати половину, в яких ми будемо цього року. А загалом заявок на участь було 109 і це прекрасно усвідомлювати, що 109 міст хотіли прийняти БУР у себе вдома. Проте, впродовж тривалого відбору, дискусій, розмов і візитів, нам таки вдалось зробити вибір. Отож, запрошуємо вам познайомитись із містами-учасниками БУР у 2018 році. Кожне місто – уінкальне і особливе, повне історичної спадщини та найголовніше – ініціативних людей, які прагнуть змінити середовище, в якому проживають.

Маленьке село Євсуг Луганської області сьогодні налічує менше 2000 жителів, проте має тривалу історію, адже було засноване ще наприкінці XVII — на початку XVIII століття. На перший погляд нічим непримітне село вразило своєю активною місцевою громадою, яка давно зрозуміла, що крім них, ніхто не зможе змінити їхній “дім” на краще. Тим паче, БУР ніколи не працював у селах, а стартувати з такого активного села, віримо, стане вдалим початком та чималим досвідом.

Євсуг

На тому місці, де річка Кам’янка впадає в притоку Сіверського Донця – річку Айдар, розміщується стародавнє смт Новопсков Луганської області, яке було засноване у далекому 1638 році. Познайомитись із цим містечком можна із найвищої точки міста – крейдової гори Пристин, з якої видніється неймовірний краєвид на найближчі села і хутори. Побувавши там, ми були захоплені ініціативністю, невтомністю та запалом місцевої громади, адже у Новопскові є створена потужна ОТГ (об’єднана територіальна громада), яка брала участь у соціальному реаліті-шоу “Громада на мільйон” від телеканалу 1+1, де створювала проекти на поліпшення життя у своєму регіоні.

новопсков

На сході України, у Харківській області “мерехтить” ще одне містечко, в яке цього року завітає БУР. Спитаєте, чому мерехтить? Етимологія назви міста Мерефа походить від старослов’янської мови, яка перекладається як “миготіти”, “мерехтіти”. Це містечко має цікаву історію, адже саме в Мерефі народився кошовий отаман Запорізької Січі Іван Сірко. Мерефа була сотенним містечком Харківського полку Запорізьких козаків та навіть мала свою власну символіку. Окрім цього, у 32-33 роках ХХ століття Мерефа постраждала внаслідок геноциду українського народу, вчиненого урядом СССР. Загалом, у Харківській області, БУР ще ніколи не бував, тому ми вирішили, що “Перлину Слобожанщини” точно не можемо оминути.

Найбільше місто, у яке цього року завітає БУР є Олександрія Кіровоградської області. У 2017 році ми вже працювали у цьому регіоні (БУР відбувався у Кропивницькому та Світловодську), тому вдвічі приємніше сюди повертатись. Окрім легендарної історії, місто зберегло близько 100 архітектурних пам’яток, чим є надзвичайно цікаве для істориків та поціновувачів мистецтва. Тому культурно-освітня програма у цьому місті обіцяє бути захоплюючою. Окрім того, тут є дуже багато молоді, яка потенційно може стати частинкою БУРодини.

Житомирщина – ще один новий регіон України для БУР. Тому розпочинаємо дослідження цього краю з міста Малин – мабуть, найдревнішого міста серед усіх БУР-міст цього року, адже його історія налічує понад 1100 років. Окрім багатовікової історії, з 1996 року тут почала діяти фабрика банкнотного паперу Національного банку України — єдине в Україні підприємство, що забезпечує країну банкнотним папером, на якому друкуються українські гривні.

БУР у Барі! Провокативно звучить чи не так? Але не подумайте нічого поганого, просто ми вперше вирушаємо на Вінничину, у місто Бар. Мальовниче містечко, яке омиває річка Рів містить у своїх володіннях потужну фортецею, яка колись боронила місто від татарських нападів, а сьогодні служить основною історичною пам’яткою в регіоні. Тут народився видатний український письменник Михайло Коцюбинський, який подарував світові неймовірні твори, однією з яких є повість “Тіні забутих предків”. Також у Барі щорічно проводиться всеукраїнський музичний фестиваль “БарРоКко”, тож сподіваємось, будемо тусити.

В лісових обіймах Рівненщини заховалось село Смига, яке цього року теж потрапило до списку міст-учасників БУР. Засноване наприкінці 19 століття, це село славиться своєю деревообробною діяльністю, бо саме тут спочатку виготовляли бочки для пива, вина та горілки з дуба, згодом з’явився лісопильний цех, побудовано меблеву фабрику, паркетний цех, столярні школи тощо. Та окрім умілих столярів тут проживають і талановиті співаки, зокрема тут народилась українська співачка Оксана Білозір, а також найвідомішим в Україні колективом став місцевий духовий оркестр.

БУР відбудеться на півострові. Ні, це не Крим поки що, а мальовниче містечко на заході України, омите водами Дністра під назвою Заліщики. “Середземноморський курорт” з давніх-давен приваблював мандрівників з усієї Європи. Та окрім відпочинку, у цьому місті відбувались фундаментальні українотворчі процеси, зокрема Заліщики були столицею ЗУНР, а більшість жителів міста вступили до Української Галицької Армії.

Останнім містом у БУРтурі було с. Бережниця (поруч із Криворівнею) Івано-Франківської області, де нашій команді вдалось не лише попрацювати, але й активно відпочити та надихнутись красою снігових гір. Нас запросила місцева активістка Віталіна, якій сільська громада безкоштовно виділила хату із земельною ділянкою для того, щоб перетворити її на реабілітаційний центр для воїнів, що брали участь у російсько-українській війні. Сама Віталіна має громадську організацію “Творча Криївка” і вже впродовж 4 років працює з військовими у тому напрямку, де проводить для них арт-терпію.

Отож, представляємо вам графік наших таборів:

Смига – 29 квітня-6 травня, 6-13 травня

Заліщики – 29 квітня-6 травня, 6-13 травня, 20-27 травня

Бар – 27 травня-3 червня, 3-10 червня, 17-24 червня

Малин – 17-24 червня, 24 червня-1 липня, 8-15 липня

Бережниця – 15-22 липня, 22-29 липня

Мерефа – 5-12 серпня, 12-19 серпня

Новопсков – 19-26 серпня, 26 серпня-2 вересня

Олександрія – 23-30 вересня, 30 вересня-7 жовтня, 14-21 жовтня

Євсуг – 9-16 вересня, 16-23 вересня

Ось так, впродовж п’яти з половиною місяців БУР мандруватиме із заходу на схід усією Україною. Долучитись до табору у якості волонтера на тиждень часу можна заповнивши анкету за ось цим посиланням http://bit.ly/2F5Ha84 Не проґав свою можливість стати частинкою чого більшого! Ми чекаємо на тебе, тож не зволікай 😉