БудуємоУкраїнуРазом logotype
 

Вперше у Першотравенську

БудуємоУкраїнуРазом / Статті  / Вперше у Першотравенську

У час, коли різдвяний період добігає до свого кінця, а зима прикрашає дахи будинків, вулиці та підвіконники заметами снігу, хочеться пити гаряче какао та грітися спогадами, яких назбиралось чимало упродовж всього БУР-2017. І сьогодні на думку прийшов Першотравенськ Дніпропетровської обл. Сподіваюсь ці спогади зігріють і ваше серце.

Волонтери БУР у м. Першотравенськ

Не втомлююсь повторювати, що не ми обираємо місто, а місто обирає нас. Так на запрошення декількох місцевих активістів БУР приїхав у Першотравенськ – наймолодше місто Дніпропетровщини. В місто охайних вулиць і доглянутих газонів, сірих  п’ятиповерхівок і яскравих дитячих майданчиків, де слова «степова» і «ювілейна» вимовляються частіше ніж «доброго дня», адже це назви шахт, навколо яких крутиться все у місті. Воно не багате на власну історію, але має так багато особистих. БУР зустріли тут щирими посмішками і бажанням допомагати, тому в цій перлині Західного Донбасу ми відчули себе, як удома.
Два тижні у місті пройманули, як один чудовий день сповнений спільної праці, веселощів і дитячого сміху. Чотири багатодітні сім’ї, яким ми допомагали тут стали нам, як рідні, тож спішу познайомити і вас з ними.

Як виховати 6 дітей добре знає пані Тамара, яка після стількох років очікування нарешті отримала квартиру, але зовсім непридатну до життя. Нам особливо хотілось допомогти перешвидшити переїзд цієї сім’ї в нове і просторне житло. За 2 тижнів ми встигли замінити вікна, встановити підлогу, привести до ладу стіни і стелю.

Гуртом працюється веселіше – це точно про нашу роботу в пана Володимира. Донедавна самотнього батька чотирьох дітей, а тепер чоловіка в cім’ї якого з’яивлась чудова жінка Оксана та ще двійко маленьких бешкетників. Тож ця дружня багатодітна сім’я кожного дня долучалась до роботи в своєму домі. Під керівництвом вуйка Богдана, два тижні ми працювали над утепленням дому, встановленням підлоги і заміною дверей в дитячій кімнаті. Нам хотілось зробити якнайбільше для цієї сім’ї, тож завдяки нашому талановитому архітектору Сашку в кімнаті тепер з’явилось двоповерхове розкладне ліжко, на якомуможуть спати усі 6 дітей. Та для того, щоб їм приємніше спалось, наші волонтери вирішили додати яскравості і тепер в кімнаті красується два чудові малюнки. Оглянувшись направо – ви побачите ясне синє небо і хмаринки, наче справжні; а зліва – можете уявити себе мандрівником, який досліджує високі гори. Тут панувала чудова  і тепла атмосфера, тому наші волонтери поспішали сюди кожного ранку.

Молодий Отець Ярослав з дружиною Наталею та 4 чудовими дітками, переїхали у Першотравенськ  6 років  тому і досі по-трохи облаштовують своє гніздечко. Ми допомогли їм з внутрішнім утепленням горища та ремонтом кімнати. Господар цієї домівки встигав не лише кожного дня виконувати свої священичі обов’яки та допомагати нам в роботі, але й завжди знаходив вільну хвилинку, щоб поспілкуватись із кожним волонтером.

Остання сім’я в нашому списку з’явилась за день до початку табору. З ініціативи молодих місцевих підприємців Сашка та Олі Разводових, БУР встиг допомогти ще одним чудовим людям. Пан Анатолій батько трьох малятпотребував допомоги у ремонті дитячої кімнати. Спільними зусиллями ми переклеїли шпалери, шпаклювали та фарбували. І безмежно радіємо, що нам зустрілися такі люди, яким, перш за все, не байдуже, як живуть інші сім’ї і вони всіляко намагайються їм допомогти. Завдяки цим підприємцям БУР отримав будівельні матеірали на ремонт цього помешкання, а наших волонтерів вони підвозили на роботу своєю новенькою іномаркою.

Нам хотілось зробити яскравими не лише будинки всередині, але й щось, що милуватиме око всім мешканцям. Тому ми зразу згадали про 8 пустих плит при в’їзді у місто, на яких тепер красується яскравий петриківський розпис, до створення якого також долучився центр дитячої творчості «Надія».

Скільки роботи пророблено за цей короткий час , а все завдяки нашим волонтерам, які кожного дня освоювали нові вміння, невтомно працювали і запалювали ідеєю БУРу кожного, з ким знайомились у місті. Ви – той рушій, який рухає цією країною.

Ремонт у помешканні багатодітного батька Володимира