БудуємоУкраїнуРазом logotype

6. БУДУЄМО МЕРЕЖУ

Ми віримо у силу солідарності. Українці досягнуть успіху лише коли об’єднають зусилля. Сьогодні, наша мережа налічує 1500 волонтерів. Ця мережа –  це конкретні люди по всіх регіонах України, які можуть підтримати та допомогти один одному. Це мережа людей з якою не може не рахуватися уряд, тому також служитиме інструментом контролю дій влади та тиску при необхідності прийняття важливих реформ.

Сьогодні, Україна  є полем битви між радянським менталітетом “влада подбає за мене”  і демократичним способом мислення, яке побудоване на проактивності та принципі – “майбутнє залежить від моєї участі”. Воюючи, як з зовнішніми, так і з внутрішніми ворогами, ми одночасно намагаємося побудувати незалежну країну. Враховуючи всі негативні та позитивні елементи процесів державного будівництва наших сусідів, ми намагаємося виробити унікальний підхід, який зробить демократію реальною, а демократичні цінності – щоденною практикою людей. Демократія сама собою не підтримується, а вимагає повсякденної напруженої роботи та громадянської участі. І це саме те, що ми намагаємось розвивати в українцях, залучаючи їх до наших волонтерських освітніх таборів.

Крім відбудови будинків та громадських просторів, ми створюємо почуття спільноти, відчуття приналежності та довіри серед людей. Це, у свою чергу, дуже важливі цінності, які дають людям розуміння важливості долучатися до громадотворчих процесів.

Нам потрібно близько 7-10 років, щоб завершити експеримент і перетворити першу східнослов’янську країну на демократію. І ми віримо, що ми можемо це зробити. Ми віримо, що через 5-10 років волонтери, що пройшли через наш табір будуть політичними та бізнес лідерами в Україні. Маючи сформовані цінності та відчуваючи приналежність до всеукраїнської мережі БУР, вони матимуть більше певності та відповідальності змінювати Україну на краще, кожен у своїй сфері діяльності.