БудуємоУкраїнуРазом logotype

4. БУДУЄМО ГРОМАДИ

Ми віримо в те, що успішна країна залежить від успішних громад. Так, залучаючи місцевих мешканців до спільної праці, ми перетворюємо міста у живі громади – комфортні місця для проживання, дозвілля та розвитку.

Радянський союз зі своєю мережею агентур та донощиків, практично повністю зруйнував почуття довіри людей до своїх сусідів, співробітників та навіть друзів. В суспільстві постійно панував страх та недовіра. До сьогодні ми стикаємося з проблемою того, що люди не відчувають глибшого сенсу громади, спільноти чи об’єднання людей. БУР ставить  собі за ціль дати людям відчуття, що вони є частиною чогось більшого і мають можливість власними руками цю спільноту творити. Коли є взаємодія між людьми, чи на рівні будинку, чи дворику, чи села, вони відчувають себе частиною цього спільного.

Спільнота має суттєвий вплив на те, як формується людина. Якісні умови проживання та взаємодія між сусідами мають вплив на те, як діти вчаться в школі, з якою життєвою позицією виростають. Тому БУР прагне не лише допомагати окремим сім’ям, але також покращувати життя цілих районів та спільнот. Працюючи у маленьких містах та селах, БУР прагне залучити місцевих мешканців до спільного вирішення проблем та дати підстави для подальшої взаємодії між бізнесом, громадою та місцевою владою. Робимо ми це через мотивацію людей помагати один одному, працювати разом над покращенням свого навколишнього середовища. Тому впродовж кожного табору, наші волонтерами спільно з місцевими громадами будують дитячі майданчики, спортивні поля, громадські простори; малюють графіті, мурали. Проте найважливішим є не те, що ми робимо, а те, що ми це робимо разом. Ефект спільної дії дає людям відчуття приналежності до певної спільноти.

Так люди формують середовище людей, які довіряють одне одному та мають спільний ціннісний фундамент. А це в свою чергу дає людям відчуття приналежності до спільноти та бажання працювати задля її розвитку. Так люди стають відповідальнішими громадянами, підприємцями і будують кращу Україну. Так ми пробуємо не лише мріяти про кращу Україну, а пробуємо будувати її своїми роками вже сьогодні.