БудуємоУкраїнуРазом logotype

2. БУДУЄМО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Ми віримо, що Україна запрацює лише тоді, коли люди навчаться брати відповідальність за своє особисте життя, життя своєї громади та країни.

Впродовж 4 років 1500 молодих людей взяли участь у таборах БУР та відчули свою особисту відповідальність у розбудові України.

Щоб підсилити такий ефект, команда БУР розробила програму громадянської освіти, що має на меті розвинути у наших волонтерів почуття відповідальності та культуру участі у житті громади. Ми віримо, що це сприятиме переходу України до функціонуючої демократії.

В умовах, коли Україна перебуває на шляху децентралізації та дерегуляції, життєво необхідно будувати місцеві громади, щоб вони могли взяти на себе відповідальність та можливості надані їм новим законодавством. Ми вважаємо, що необхідно не лише підтримувати процес прийняття реформ, але й мобілізувати місцеві громади та інформувати їх про їхні функції, а отже використовувати можливості, які зв’являються. Тому ми створили програму, яка складається з тренінгів, фільмів, публічних дискусій, публічних заходів, побудованих на історіях людей, яку ми впроваджуємо впродовж волонтерських таборів:

  • Розповіді про щасливих та успішних людей (підприємці, громадські діячі, політики);
  • Історії успішних асоціацій, об’єднаних загальною метою;
  • Розповіді про людей, які досягли успіху мріючи та доповнюючи цю мрію важкою щоденною працею;
  • Історії про волонтерство як щоденну практику;
  • Тренінги про функціонування держави;
  • Тренінг щодо прав та обов’язків громадян.